Problém s MIDI ve Windows 7

midi

Při použití systému Windows 7 ve spolupráci s MIDI souborem zřejmě polezou ze zvukové karty nesmysly. Vývojáři firmy Microsoft poněkud pozapomněli na MIDI syntézu v tom smyslu, že "sedmičky" neumí ignorovat některé základní kontrolery, když jim nerozumějí. Je to zvláštní, protože tím pádem i úplně hloupý mobil umí v tomto ohledu více než tento systém. Hlavně základní záležitosti jako jsou kontrolery MSB a LSB, kdy kontroler MSB 0 říká nástroji "hraj melodickou linku z banku podle dalších příkazů". Přesněji. Controll MSB má pouze dvě hodnoty, je vlastně "binární", nebo ještě polopatěji hodnoty jsou pouze "zapnuto" a "vypnuto". Controll MSB na hodnotě 0 je pro všechny hudební nástroje krom bicí sady.

Controll MSB na hodnotě 127 říká "jde o bicí sadu". V defaultních GM je standardem, že všechno, co je na kanále 10 jsou bicí. Pro XG (GS) rozšíření platí, že bicí můžete mít i v jiné stopě. Za pomoci kontroleru MSB na hodnotě 127. Stalo se téměř standartem, že bicí sada se i v "bicí stopě" na kanálu 10 potvrzuje tímto kontrolerem. Nic se tím nezkazí, vlastně to jen potvrdí nástroji "ano, fakt hraj bicí". KAŽDÝ nástroj, když potká kontroler, kterému nerozumí, hraje defaultní GM. Kromě Win 7. Takže při přehrávání nejsou slyšet bicí vůbec...

 

Řešením je nainstalovat jiný zvukový ovladač pro MIDI než ten který je jako výchozí ve Win 7. http://www.mudlord.info/bassmididrv/

 

1) stáhneme ovladač BASSMIDI Driver a nainstalujeme ho do Win 7

2) stáhneme zvukovou banku SoundFont for BASSMIDI Driver

 

BASSMIDI_Driver_Configuration_Utility_Advanced_Settings

 

BASSMIDI_Driver_Configuration_Utility_SoundFonts_Settings

 

BASSMIDI_Driver_NoteWorthy_Composer_MIDI_Device_Configuration

 

BASSMIDI_Driver_Windows_Legacy_Audio_Drivers_Properties

 

BASSMIDI_Driver_Windows_Sounds_and_Audio_Devices_Properties

 

Po těchto pár krocích si můžeme i ve Win 7 vychutnávat možnosti MIDI souborů :D

 

Více informací zde: http://www.mudlord.info/bassmididrv/

 

Moje Rapsberry Pi - GPIO konektor

raspipidi

Článek GPIO konektor čerpán z webu autora Milana Krúpy: http://www.astromik.org/raspi/

Nejzajímavější věcí na RPi je konektor GPIO. Tento konektor obsahuje několik portů, které je možné propojit s okolím. Tyto porty mohou být vstupní, nebo výstupní - to znamená, že buď mohou snímat nějaký stav (např. kontakt), nebo mohou něco ovládat (LED diody atd.) Na GPIO konektor je možné také připojit různá zařízení, která komunikují přes I2C, SPI, nebo přes UART.

Číst dál...

Vánoční osvětlení - LED krápník s efektem sněžení

Aneb jak jsem začal stavět vánoční osvětlení do exteriéru v podobě světelného krápníku / rampouchu, na kterém běhají LED diody a vytváří tak jedinečný efekt sněžení. Hodí se pro dekorování střech, říms, ale i vánočních stromů. Jedna z nejatraktivnějších venkovních světelných LED dekorací. Světelný řetěz do exteriéru s efektem sněžení v 25cm dlouhých PVC trubicích osazených 12ks LED diod, rozteč mezi trubicemi je 48 cm. Za sebou lze spojit neomezený počet těchto světelných řetězů (záleží na výkonu zdroje 230V/5V a průřezu vodičů v řetězu kvůli ztrátám). Srdcem efektu je procesor PIC16F628A v SMD provedení, dále 12 SMD rezistorů a 12 bílých LED diod. LED diody jsou řízeny PWM modulací (efekt dohasínání). Původní zapojení využívá procesor PIC 16F1827, který je bohužel u prodejců v ČR nedostupný.
led_copy

Odpočet 00-99 dnů do dnu D

Oreo počítadlo

Toto zařízení slouží pro reklamní účely (reklamní panel)... Zařízení obsahuje dva BCD voliče, které slouží pro nastavení počtu dnů (jednotky a desítky dnů) v rozsahu 00-99 dnů. Přepínačem se volí režim NASTAVENÍ/ START odpočtu (kontrolní LED dioda svítí, nebo bliká). Počet dnů do začátku "akce" je zobrazován na dvoumístném 7 segmentovém LED displeji velikosti 120/100 mm.

Číst dál...

 logo  logo logo logo logo logo