Vítejte na mém blogu...

Pokud Vás můj web zaujal nebo Vám dobře slouží, můžete jej podpořit částkou 130,- na rozvoj konstrukcí, provoz webu a získat plný přístup k článkům.

Částka (Amount)

Pokud jste mně finančně podpořili, vyčkejte, prosím, na změnu vašich přístupových práv (maximálně do druhého dne - změnu nedělá robot, ale já :-) - vždy Vám v e-mailu poděkuji a potvrdím přístup.

Konstrukce není povoleno bez mého souhlasu přejímat na jiné stránky nebo komerční využití. Je povoleno se pouze odkazovat na tento web a danou konstrukci. Pro více informací mne stačí kontaktovat. Zároveň nepřebírám jakoukoliv odpovědnost za chování zařízení a případné škody způsobené použitím těchto zařízení, ať by byly jakéhokoli rozsahu. Zařízení jsou určena pouze k užití pro vlastní potřebu. V konstrukcích je použit většinou program (program procesoru), na který se vztahují autorská práva. Jakýkoli prodej není bez mého souhlasu možný. Web používá cookies, pokud s tím nesouhlasíte opusťte prosím můj web.

Pro prohlížení (nebo stahování) příloh článků se musíte přihlásit, nebo se nejprve zaregistrovat. Zpracování osobních údajů GDPR. Seznam dárců.

 

Upoutávka

DMX 4 kanálové RGB LED světlo - Arduino Atmega 328P

 

11

Znáte to, kdejaké DMX světlo dnes pochází z Číny, tak jsem si řekl, že si také jedno navrhnu a sestavím sám... Mé světlo obsahuje pouze pár součástek (procesor, displej, rotační encoder, krystal a dva kondenzátory, stabilizátor 5V, zdroj 12V (15V), spínací FET tranzistory BUZ a hlavně RGB diodu... Jedná se o můj první DMX kus světelného efektu.

Číst dál...

Moje Rapsberry Pi - WiFi AP s DHCP serverem

raspipidiNa portu LAN RPI se připojí přívod datové sítě (jako WAN), zasuneme WiFi adaptér například Edimax a připojíme se bezdrátově do našeho zařízení. Zadáme heslo do sítě, obdržíme IP adresu od DHCP serveru. Používáme náš hot-spot :-)

Číst dál...

Arduino UNO - RGB Knight rider

Srdcem zařízení je RGB LED pásek osazený obvody WS2811 (RGB LED driver) a RGB LED diodami, které jsou obsluhovány procesorem ATmega328 (Arduino UNO). Uživatel pomocí tlačítek B1-B3 vybere barvu led pásku (RGB) a pomocí 4 tlačítka vybere program (efekt). Zařízení je napájeno z rozvodu palubní sítě 13,8V (os. automobil). Výhoda použití WS2811 spočívá v použitém množství drátů - bez ohledu na délku RGB LED pásku stačí pouze 3 vodiče: +5V, DATA, 0V. Zvolená RGB barva pásku a zvolený program signalizuje svit LED diod v každém tlačítku (B1-B4).

Číst dál...

 logo  logo logo logo logo