Vítejte na mém blogu...

Pokud Vás můj web zaujal nebo Vám dobře slouží, můžete jej podpořit částkou 130,- na rozvoj konstrukcí, provoz webu a získat plný přístup k článkům.

Částka (Amount)

Pokud jste mně finančně podpořili, vyčkejte, prosím, na změnu vašich přístupových práv (maximálně do druhého dne - změnu nedělá robot, ale já :-) - vždy Vám v e-mailu poděkuji a potvrdím přístup.

Konstrukce není povoleno bez mého souhlasu přejímat na jiné stránky nebo komerční využití. Je povoleno se pouze odkazovat na tento web a danou konstrukci. Pro více informací mne stačí kontaktovat. Zároveň nepřebírám jakoukoliv odpovědnost za chování zařízení a případné škody způsobené použitím těchto zařízení, ať by byly jakéhokoli rozsahu. Zařízení jsou určena pouze k užití pro vlastní potřebu. V konstrukcích je použit většinou program (program procesoru), na který se vztahují autorská práva. Jakýkoli prodej není bez mého souhlasu možný. Web používá cookies, pokud s tím nesouhlasíte opusťte prosím můj web.

Pro prohlížení (nebo stahování) příloh článků se musíte přihlásit, nebo se nejprve zaregistrovat. Zpracování osobních údajů GDPR. Seznam dárců.

 

Upoutávka

Automat pro LED noviny

images

Automat pro LED noviny je založen na procesoru ATMEGA 328P. K automatu se připojuje LED panel  pomocí konektoru RS232 (COM1). Funkce zařízení je následující: po zapnutí napájecího napětí se provede reset RS232 portu a začnou se vyčítat data z SD karty a odesílat na LED panel po sériové lince. Po přečtení dat z SD karty se změří a vypisuje na LED panel teplota z čidla DALAS DS18B20 a čas z obvodu reálného času (DALAS RTC DS1307). Informace se dále vypisují na LCD displeji 16*2 znaků (řadič HD44780). Čas v obvodu RTC je zálohován alkalickou baterií 3V. Systémový čas a čas v RTC je v případě nalezení signálu DCF synchronizován tímto signálem. Cyklus automatu se neustále opakuje v pořadí: výpis teploty, výpis času a datumu, čtení dat z SD karty.

Číst dál...

Měřič tloušťky mědi plošných spojů

pcb

DONATE

  • desky spojů a gerber (Eagle)

Z důvodu pořízení laserového stroje ProtoLaser S k výrobě plošných spojů je nutné znát a do stroje zadat tyto parametry: tloušťku materiálu v mm, tloušťku mědi v μm, materiál desky spojů (FR4...). Protože můžeme použít skladové zásoby Cu desek, ale neznáme tloušťku mědi je vhodné použít orientační měřič tloušťky mědi. Měřič pracuje na principu měření odporu pomocí 4 vodičů (dva proudové a dva napěťové)... Cena profi zařízení dle dotazu vychází na cca 120 000,- Kč bez DPH :-) Myslím, že tento orientační měřič má dobrý poměr cena / výkon (cca 1500,- Kč).

Číst dál...

Osvětlení vagonů

vagonyÚprava, nebo instalace osvětlení vagonů spočívá v instalaci LED diod (namísto stávajících žárovek) spolu s usměrňovačem a filtrem...

 


 

 logo  logo logo logo logo