Dekoder semaforů

Dekoderem lze ovládat 4 dvoubarevné, nebo 2 tříbarevné semafory. DPS lze použít z konstrukce TRN, nebo 4 výhybky. LED diody jsou řízeny PWM (náběh a doběh svícení jako u žárovky - nastavitelné v CV). Pro ovládání semaforů jsem použil modul TCO (pro ovládání výhybek), kde přes rozšiřovací konektor je připojena další krabička pro ovládání semaforů...

Více v příloze (pro registrované uživatele)

 

Moje Rapsberry Pi - I2C LCD 16x2

raspipidi

Pro zobrazování stavů pidi počítače RPI jsem dobastlil (hlavně pro budoucí využití u zalévače trávníku) LCD displej 16x2 znaků. Displej je připojen pomocí I2C sběrnice přes převodník PCF8574. Pozor před připojením LCD k I2C RasPi je nutné použít převodník úrovní I2C 5V na I2C 3,3V, jinak hrozí poškození RasPi! Příklad převodníku I2C zde (pouze neosadíme obvod PCF na desce AD převodníku - budeme mít jeden vstup I2C 3,3V na 4 výstupy I2C 5V. Tento převodník lze použít i s Arduinem (v příloze je ukázkový kód).

Číst dál...

Arduino (ATTINY 1634) servoventil

Servoventil pro zalévací systém řízený procesorem ATTINY 1634 napájený z 5 AA baterií (celkem 6V). Zařízení je postavené z SMD součástek jako finální produkt za co nejméně peněz. Schéma zapojení obsahuje pouze nejnutněší součástky a procesor, který není zbytečně velký (rozměrově a programově). Deska obsahuje DIP spínač pro nastavení režimů. Programovací konektor ICSP 2x5 pinů, LED signalizující vybité baterie, konektor pro připojení serva MG996R, startovací tlačítko, konektor pro sériovou linku (možnost komunikace s procesorem). Program pro procesor je napsán v prostředí Arduino IDE.
Cena celého zařízení vychází bez serva na cca 225 Kč.

Smyslem zařízení je na bateriový provoz ovládat servomotorem zavlažování "skleníku" ze sudu (vlastně zavlažování čehokoliv...)

Číst dál...

ESP32 big LED 10cm hodiny

Hodiny "big LED" 10cm mají osazené 4ks segmentovek SC40-18SRWA Kingbright. Jsou řízeny procesorem ESP32 a napájeny stejnosměrným zdrojem 12V. Hodiny lze programovat pomocí UARTu, nebo po nahrání verze FW-1.0 a vyšší i pomocí www stránky. Hodiny obsahují 3 tlačítka. Dvě pro umožnění přepnutí ESP32 do režimu "boot", kdy je možné přes UART nahrát kód. Třetí tlačítko v případě stisknutí na dobu delší než 2 vteřiny vyvolá AP manažera pro nastavení základních parametrů (Připojení k Wi-Fi síti a adresu NTP serveru). Hodiny po zapnutí napájecího napětí zobrazí na dobu 2 vteřiny na všech digitech číslo 8888 s efektem "fade-in". Toto slouží pouze pro kontrolu všech segmentů, zda jsou v pořádku. Následně se zobrazí na displeji stav "UIFI", kdy se hodiny snaží připojit k Wi-Fi síti. Po připojení se zobrazí text "ntP" pro načtení času z NTP serveru. Po úspěšném načtení se již zobrazuje aktuální přesný čas. V případě, že se nepodaří načíst data z NTP serveru, tak se zobrazí chyba "Err ntP" a následně dojde k restartu hodin. V případě, že se nedaří připojit k Wi-Fi síti, tak se připojení opakuje cca 20x a následně dojde k restartu hodin (po dobu pokusu o připojení k Wi-Fi běhá dokola celých hodin jeden segment).

Číst dál...

 logo  logo logo logo logo logo