Vítejte na mém blogu...

Pokud Vás můj web zaujal nebo Vám dobře slouží, můžete jej podpořit částkou 130,- na rozvoj konstrukcí, provoz webu a získat plný přístup k článkům. Pokud jste mně finančně podpořili, vyčkejte, prosím, na změnu vašich přístupových práv (maximálně do druhého dne - změnu nedělá robot, ale já :-) - vždy Vám v e-mailu poděkuji a potvrdím přístup. Konstrukce není povoleno bez mého souhlasu přejímat na jiné stránky nebo komerční využití. Je povoleno se pouze odkazovat na tento web a danou konstrukci. Pro více informací mne stačí kontaktovat. Zároveň nepřebírám jakoukoliv odpovědnost za chování zařízení a případné škody způsobené použitím těchto zařízení, ať by byly jakéhokoli rozsahu. Zařízení jsou určena pouze k užití pro vlastní potřebu. V konstrukcích je použit většinou program (program procesoru), na který se vztahují autorská práva. Jakýkoli prodej není bez mého souhlasu možný. Web používá cookies, pokud s tím nesouhlasíte opusťte prosím můj web.

Pro prohlížení (nebo stahování) příloh článků se musíte přihlásit, nebo se nejprve zaregistrovat. Zpracování osobních údajů GDPR. Seznam dárců.

Vodník s ATtiny85

Pro jednu uměleckou školu jsem vyráběl elektroniku a jezírko pro solárního vodníka. Vodník má na čepici solární článek 5V-81mA/h, který přes den (pokud svítí sluníčko) dobíjí 3ks NiMH baterií 1,2V. Stav, zda je světlo se vyhodnocuje na vstupu PB0 procesoru ATtiny 85. Z baterií a článku je napájen DC-DC měnič  LT1073, který je schopen od cca 1,2V vyrábět stabilizovaných 5V pro napájení procesoru. Přes den (pokud je vstup PB0 v log. 0) je blokován světelný efekt 3ks modrých LED diod umístěných v jezírku vodníka. Jas LED diod je řízen PWM, který generuje procesor na pinech PB3-PB5. Efekt zařízení: postupné plynulé vzájemné prolínání LED od 0 do 100%.

IMG 20150226 061508

Číst dál...

Světlu vstříc - BMA

Pro soutěž jsem (elektronika) s kolegou (mechanika) připravil ze stavebnice Merkur 8 funkční model hledače světla. Soutěžící družstvo sestrojí funkční hledač světla. Přidaná elektronika (Arduino UNO, desky elektroniky) umožňuje ovládat celou sestavu hledače.

Kompletní hledač se skládá ze 3 samostatných modulů:

1. funkční mechanická konstrukce s elektrickým pohonem (Merkur 8)
2. připojení vlastních elektronický desek (mikroprocesorová deska, deska motoru, deska snímače…)
3. vysílač světla pro merkur hledač (Boffin 750)

  • FREE (v příloze program FW1.0 hex pro Atmega328)
  • DONATE (v příloze navíc deska spojů Eagle, Gerber, zdrojový program pro Arduino)

Verze FW

1.0 - výchozí verze programu

1.1 - oprava nalezených chyb:

lepší zobrazení startu stroje (blikání duo LED rudá-zlená) před jízdou, stop stroje při nárazu na překážku (při jízdě vpřed i při hledání).

Video - učení hledače

Video - provoz jízda hledače

Číst dál...

Arduino retro games 8x8

Hra je nápájena 9V baterií. Stabilizátor 7805 snižuje napětí na 5V pro procesor ATMEGA 328 (Arduino UNO). Hra obsahuje 2x tlačítko pro funkci vlevo (vpravo), tlačítko reset, potenciometr pro pohyb vlevo (vpravo) a piezo reproduktor pro zvukové efekty. S touto hrou se dá i v dnešní době moderních technologií a mobilů strávit několik hodin "tupého :-) " zírání na LED matrix 64 bodů a odrážet míček. Tak jak si každé zařízení zaslouží je i zde k dispozici 3D PVC krabička.

Číst dál...

 logo  logo logo logo logo logo