Vítejte na mém blogu...

Pokud Vás můj web zaujal nebo Vám dobře slouží, můžete jej podpořit částkou 130,- na rozvoj konstrukcí, provoz webu a získat plný přístup k článkům. Pokud jste mně finančně podpořili, vyčkejte, prosím, na změnu vašich přístupových práv (maximálně do druhého dne - změnu nedělá robot, ale já :-) - vždy Vám v e-mailu poděkuji a potvrdím přístup. Konstrukce není povoleno bez mého souhlasu přejímat na jiné stránky nebo komerční využití. Je povoleno se pouze odkazovat na tento web a danou konstrukci. Pro více informací mne stačí kontaktovat. Zároveň nepřebírám jakoukoliv odpovědnost za chování zařízení a případné škody způsobené použitím těchto zařízení, ať by byly jakéhokoli rozsahu. Zařízení jsou určena pouze k užití pro vlastní potřebu. V konstrukcích je použit většinou program (program procesoru), na který se vztahují autorská práva. Jakýkoli prodej není bez mého souhlasu možný. Web používá cookies, pokud s tím nesouhlasíte opusťte prosím můj web.

Pro prohlížení (nebo stahování) příloh článků se musíte přihlásit, nebo se nejprve zaregistrovat. Zpracování osobních údajů GDPR. Seznam dárců.

Moje WiFi ESP8266 - fortnite lampa

Tato konstrukce vznikla přes víkend jako dárek pro syna k narozeninám. Konstrukce používá modul ESP8266 (lze použít libovolný hotový  modul ala "China"). Z PETG materiálu je vytištěna krabička s nápisem "Fortnite" (krabička se skládá ze 3 dílů: zadní část, nápis a rámeček). Nápis je vytištěn z čiré hmoty a ostatní díly z modré hmoty PETG. Uvnitř krabičky je tavnou hmotou přichycen LED pásek WS28B12 (8 čipů), který zbyl z konstrukce BT hodin. Celé zapojení je velice jednoduché. Z modulu desky s ESP8266 je vyvedeno napájecí napětí +5V, zem (gnd) a data (port D4 na ESP8266) do prvního čipu WS28B12. Deska si sama vytvoří Wi-Fi přístupový bod (AP režim), ke kterému se připojíme (telefon, tablet, PC...). Po připojení k desce (ID: FORTNITE, HESLO: 12348765) otevřeme webový prohlížeč a zadáme IP: 192.168.1.1 (v os. počítači zadáme libolný dotaz - například: seznam.cz a EPS8266 pomocí mDNS přesměruje veškerý provoz na vnitřní IP web serveru). Zařízení obsahuje 15 světelných efektů (programů).

..."Fortnite" je hra od Epicgames...

Číst dál...

Hříchy mého mládí - TTL telefonní ústředna

...Je to jako příběh chlapce a jeho prvních sexuálních (chápej elektronických) zkušeností :-) slzička ukápla.

Nedávno kolega přinesl můj výrobek, že už ho nepotřebuje a donesl mi ho. Věřte - nevěřte jednalo se o můj výrobek z roku 1995 (kdy jsem získával své první el. zkušenosti v 15 letech), který stále funguje :-D.

Jedná se o telefonní ústřednu pro 6 telefonů (tel. čísla 1-6) s pulsním vytáčením.

Telefonní ústředna byla namontována v bytovém domě a světlíkem se vedl rozvod (dvojlinka) do bytů k telefonům.

Dnes tedy ústředna (plná TTL obvodů) slaví 25 let -> vše nejlepší!

Když si vzpomenu na uvedenou dobu, kdy plošný spoj byl kreslen trubičkovým perem s kapalinou ručně, ručně vrtaná deska THT bez SMD součástek (kterých je dnes přehršel) a procesoru! Dnes vše kreslím v Eagle, pálím laserem a tisknu na 3D.

Pokud si odmyslíme bezpečnost uvedeného výtvoru, tak je až kupodivu uctihodná doba provozu -> chtěl bych vidět dnešní "chytrý" mobil, jak bude funkční za 25 let (nelze srovnávat se starým telefonem například Nokia, Motorora a další). V příloze je i původní konstrukce pana Milana Removčíka z AR, dle kterého jsem to stavěl.

 

Číst dál...

Arduino UNO - 7 segmentové LED hodiny 4*7

Zbytkové zásoby LED zobrazovačů přímo lákají k sestavení těchto hodin, případně teploměru - nebo obojího :-). Konstrukce běží na procesoru ATmega 328 (Arduino UNO), který v multiplexu (rychlém přepínání displejů) obsluhuje LED displej 4*7 segmentů, sériovou linku a tlačítka pro nastavení. Pokud na sériovou linku připojíme Bluetooth modul (namísto převodníku USB/serial) můžeme čas a datum nastavovat na dálku například z telefonu.

Číst dál...

 logo  logo logo logo logo logo