Vítejte na mém blogu...

Pokud Vás můj web zaujal nebo Vám dobře slouží, můžete jej podpořit částkou 130,- na rozvoj konstrukcí, provoz webu a získat plný přístup k článkům. Pokud jste mně finančně podpořili, vyčkejte, prosím, na změnu vašich přístupových práv (maximálně do druhého dne - změnu nedělá robot, ale já :-) - vždy Vám v e-mailu poděkuji a potvrdím přístup. Konstrukce není povoleno bez mého souhlasu přejímat na jiné stránky nebo komerční využití. Je povoleno se pouze odkazovat na tento web a danou konstrukci. Pro více informací mne stačí kontaktovat. Zároveň nepřebírám jakoukoliv odpovědnost za chování zařízení a případné škody způsobené použitím těchto zařízení, ať by byly jakéhokoli rozsahu. Zařízení jsou určena pouze k užití pro vlastní potřebu. V konstrukcích je použit většinou program (program procesoru), na který se vztahují autorská práva. Jakýkoli prodej není bez mého souhlasu možný. Web používá cookies, pokud s tím nesouhlasíte opusťte prosím můj web.

Pro prohlížení (nebo stahování) příloh článků se musíte přihlásit, nebo se nejprve zaregistrovat. Zpracování osobních údajů GDPR. Seznam dárců.

Křižovatka 16 semaforů s Arduino MEGA2560

Tato konstrukce je složitější verzí této křižovatky, kde jsou pouze 4 semafory. Uvedená konstrukce umožňuje ovládat celkem 8 tříbarevných semaforů a 8 dvoubarevných semaforů. Všechny semafory lze programově ovládat nezávisle (semafory nejsou sloučené spolu). Křižovatka slouží pro výuku žáků zš a sš. Jde o panel, na kterém si lze odladit program napsaný v Arduino IDE. Na panelu se dá sestavit (programově) reálná křižovatka (auta a chodci s tlačítkem).

Video kompletní křižovatka

DONATE

  • zdrojové programy pro Arduino, obrázek - maska pro zalaminování a nalepení (Arduino zdroj, Proficad)

Schéma zapojení

Schéma je vytvořené velice jednoduše - z pinů Arduino MEGA desky jsou vedeny spoje přímo do semaforů (LED diod) přes rezistory 100 Ohmů (každá LED má svůj rezistor). Katody LED jsou zapojeny na pin GND. Tlačítka jsou připojeny jedním vývodem na GND a druhým vývodem přímo na piny Arduino MEGA desky (využívají se vnitřní PULL UP rezistory přímo v procesoru).

Číst dál...

Automat chlazení s Peltier. články - Arduino

aa

Byl jsem požádán o výrobu automatu chlazení s Pelt. články. Měření vstupní a výstupní teploty, měření tlaku vody v chladícím okruhu, self test, ukládání na SD kartu. Parametry nastavitelné v menu. Zobrazení na LCD 16x2.

Číst dál...

Ovladač SimpleMaus

SimpleMaus je levný přídavný ovladač pro ovládání lokomotiv  v systému ROCO nebo LENZ (například rozšíření ovladače „LokMaus2, nebo Multimaus“ o další ovladač.)

Možnosti ovládání: -  ovládání lokomotiv na adresách 1 - 99, -  možnost zapínat/vypínat světla lokomotiv, ovládání  F0, F1 funkcí, -  regulace otáček rychlosti potenciometrem a změna směru jízdy tlačítkem, -  výběr 14, 28, 128 stupňové regulace rychlosti, -  tlačítko pro nouzové zastavení kolejiště (Emergency Stop), -  připojení na XpressNet bus, volba adresy zařízení 1 až 31, -  možnost zkalibrování potenciometru rychlosti.


Číst dál...

 logo  logo logo logo logo logo