Vítejte na mém blogu...

Pokud Vás můj web zaujal nebo Vám dobře slouží, můžete jej podpořit částkou 130,- na rozvoj konstrukcí, provoz webu a získat plný přístup k článkům. Pokud jste mně finančně podpořili, vyčkejte, prosím, na změnu vašich přístupových práv (maximálně do druhého dne - změnu nedělá robot, ale já :-) - vždy Vám v e-mailu poděkuji a potvrdím přístup. Konstrukce není povoleno bez mého souhlasu přejímat na jiné stránky nebo komerční využití. Je povoleno se pouze odkazovat na tento web a danou konstrukci. Pro více informací mne stačí kontaktovat. Zároveň nepřebírám jakoukoliv odpovědnost za chování zařízení a případné škody způsobené použitím těchto zařízení, ať by byly jakéhokoli rozsahu. Zařízení jsou určena pouze k užití pro vlastní potřebu. V konstrukcích je použit většinou program (program procesoru), na který se vztahují autorská práva. Jakýkoli prodej není bez mého souhlasu možný. Web používá cookies, pokud s tím nesouhlasíte opusťte prosím můj web.

Pro prohlížení (nebo stahování) příloh článků se musíte přihlásit, nebo se nejprve zaregistrovat. Zpracování osobních údajů GDPR. Seznam dárců.

Arduino 7 segment kostka s ATTINY 84

Pro kroužek elektroniky a programování (děti 6 tříd zš) byla vytvořena kostka s LED displejem, na které lze navolit počet stran (do kolika bude kostka losovat) - 2, 4, 6, 8 stran. tato kostka se dá použít například při hraní her "člověče nezlob se" v režimu "6", nebo "dračí doupě" v ostatních režimech...

Číst dál...

Elektronická hra rychlost

Byl jsem požádán o vytvoření modelu do světa fyziky SOUE Plzeň. Měřič času reakce slouží k měření odezvy stisknutí tlačítka na světelný signál. Čím déle zareagujete (stisknutím tlačítka) na světelný signál, tím vám měřič ukáže delší čas (čas vaší reakce). Rozsah měření přístroje je: 999 ms (1 sekunda). Čas pod cca 200 ms se dá považovat za velmi rychlou reakci. Nová hra = stiskněte tlačítko start a vyčkejte malý okamžik na rozsvícení tlačítka stop. Po jeho rozsvícení ho co nejrychleji stiskněte. Vyhrává osoba s nejkratším časem.

 

predni_reakce_pidi

Číst dál...

Arduino LED kužel s ATTINY85

Pro B-ROBOTA jsem si postavil dráhu "ala silniční kužel". Samozřejmě samotný kužel není tak efektní bez blikání a v tuto chvíli přichází na řadu Arduino IDE a mikroprocesor ATTINY85. Zařízení napájí baterie CR2032 - 250 mAh (3V) a je velice jednoduché (obsahuje pouze tlačítko, baterii, LED, mikroprocesor, dva rezistory a jeden kondenzátor)...

Číst dál...

 logo  logo logo logo logo logo