Moje WiFi ESP8266 - fortnite lampa
Tato konstrukce vznikla přes víkend jako dárek pro syna k narozeninám. Konstrukce používá modul ESP8266 (lze použít libovolný hotový modul ala "China"). Z PETG materiálu je vytištěna krabička s nápisem "Fortnite" (krabička se skládá ze 3 dílů: zadní část, nápis a rámeček). Nápis je vytištěn z čiré hmoty a ostatní díly z modré hmoty PETG. Uvnitř krabičky je tavnou hmotou přichycen LED pásek WS28B12 (8 čipů), který zbyl z konstrukce BT hodin. Celé zapojení je velice jednoduché. Z modulu desky s ESP8266 je vyvedeno napájecí napětí +5V, zem (gnd) a data (port D4 na ESP8266) do prvního čipu WS28B12. Deska si sama vytvoří Wi-Fi přístupový bod (AP režim), ke kterému se připojíme (telefon, tablet, PC...). Po připojení k desce (ID: FORTNITE, HESLO: 12348765) otevřeme webový prohlížeč a zadáme IP: 192.168.1.1 (v os. počítači zadáme libolný dotaz - například: seznam.cz a EPS8266 pomocí mDNS přesměruje veškerý provoz na vnitřní IP web serveru). Zařízení obsahuje 15 světelných efektů (programů).

..."Fortnite" je hra od Epicgames...
Číst dál...
Hříchy mého mládí - TTL telefonní ústředna
...Je to jako příběh chlapce a jeho prvních sexuálních (chápej elektronických) zkušeností :-) slzička ukápla.
Nedávno kolega přinesl můj výrobek, že už ho nepotřebuje a donesl mi ho. Věřte - nevěřte jednalo se o můj výrobek z roku 1995 (kdy jsem získával své první el. zkušenosti v 15 letech), který stále funguje :-D.
Jedná se o telefonní ústřednu pro 6 telefonů (tel. čísla 1-6) s pulsním vytáčením.

Telefonní ústředna byla namontována v bytovém domě a světlíkem se vedl rozvod (dvojlinka) do bytů k telefonům.
Dnes tedy ústředna (plná TTL obvodů) slaví 25 let -> vše nejlepší!
Když si vzpomenu na uvedenou dobu, kdy plošný spoj byl kreslen trubičkovým perem s kapalinou ručně, ručně vrtaná deska THT bez SMD součástek (kterých je dnes přehršel) a procesoru! Dnes vše kreslím v Eagle, pálím laserem a tisknu na 3D.
Pokud si odmyslíme bezpečnost uvedeného výtvoru, tak je až kupodivu uctihodná doba provozu -> chtěl bych vidět dnešní "chytrý" mobil, jak bude funkční za 25 let (nelze srovnávat se starým telefonem například Nokia, Motorora a další). V příloze je i původní konstrukce pana Milana Removčíka z AR, dle kterého jsem to stavěl.

Číst dál...
Arduino UNO - 7 segmentové LED hodiny 4*7
Zbytkové zásoby LED zobrazovačů přímo lákají k sestavení těchto hodin, případně teploměru - nebo obojího :-). Konstrukce běží na procesoru ATmega 328 (Arduino UNO), který v multiplexu (rychlém přepínání displejů) obsluhuje LED displej 4*7 segmentů, sériovou linku a tlačítka pro nastavení. Pokud na sériovou linku připojíme Bluetooth modul (namísto převodníku USB/serial) můžeme čas a datum nastavovat na dálku například z telefonu.
Číst dál...