Vítejte na mém blogu...

Pokud Vás můj web zaujal nebo Vám dobře slouží, můžete jej podpořit částkou 130,- na rozvoj konstrukcí, provoz webu a získat plný přístup k článkům. Pokud jste mně finančně podpořili, vyčkejte, prosím, na změnu vašich přístupových práv (maximálně do druhého dne - změnu nedělá robot, ale já :-) - vždy Vám v e-mailu poděkuji a potvrdím přístup. Konstrukce není povoleno bez mého souhlasu přejímat na jiné stránky nebo komerční využití. Je povoleno se pouze odkazovat na tento web a danou konstrukci. Pro více informací mne stačí kontaktovat. Zároveň nepřebírám jakoukoliv odpovědnost za chování zařízení a případné škody způsobené použitím těchto zařízení, ať by byly jakéhokoli rozsahu. Zařízení jsou určena pouze k užití pro vlastní potřebu. V konstrukcích je použit většinou program (program procesoru), na který se vztahují autorská práva. Jakýkoli prodej není bez mého souhlasu možný. Web používá cookies, pokud s tím nesouhlasíte opusťte prosím můj web.

Pro prohlížení (nebo stahování) příloh článků se musíte přihlásit, nebo se nejprve zaregistrovat. Zpracování osobních údajů GDPR. Seznam dárců.

Modul DC-DC zdroje s LM2574N-5

Potřeboval jsem snížit napětí ze zdroje 35V na napájení procesoru 5V. Myslím, že doba LM7805 je pryč (teplo, nutnost chladiče, velký rozdíl Uvst a Uvýst pro funkci, menší účinnost při velké zátěži) a raději vyzkouším spínaný stabilizátor (i když se peníze za dražší obvod nevrátí je lepší účinnost a ochrana proti zkratům)...

Číst dál...

2 LED blikač 3V CR2032

Jedná se o stavebnici pro zš - dvoutranzistorový blikač s tranzistory v zapojení AKO (astabilní klopný obvod). Zařízení je napájeno baterií 3V a je určeno pro děti jako "hračka" a první seznámení s elektronikou...

Popisované zařízení slouží všude tam, kde chceme světelným blikáním upozornit na nějaký děj, například v železničním modelářství (železniční přejezd), jako výstražné světlo na jízdní kolo, jako poutač... Rychlost spínání je dána hodnotou kondenzátorů C1 a C2 (případně hodnotou rezistorů). Zapojení neskrývá žádné záludnosti a při pečlivé práci je funkční na první zapojení. Toto zapojení je zjednodušenou verzí tohoto mého blikače.

Číst dál...

Allen & Heath LED Lampička

Popis od výrobce: Allen & Heath LED lampička na 18 " husím krku je lampa pro mixážní pult (světelné diody) místo žárovky. LED diody jsou pod úhlem 40 stupňů, které zajišťují vhodně široký rozptyl světla. Lampa produkuje jasné bílé světlo, které lépe vyhovuje oku při osvětlení mixážního plutu než žluté světlo žárovky. Na rozdíl od žárovky LED diody neprodukují teplo a nevyžadují častou výměnu.

led_strip

Číst dál...

 logo  logo logo logo logo logo