PWM regulátor 12V s procesorem Attiny 85 (2x tlačítko, LED, ICSP)

PWM regulátor je založen na procesoru Attiny85 (CPU). Vstupní napětí 12V je sníženo monolitickým stabilizátorem LM7805 na 5V pro napájení CPU. Deska obsahuje zelenou LED pro kontrolu přítomnosti 5V, rudou LED pro výběr režimu a provoz, 2x tlačítko pro nastavení režimu a hodnot. Výchozí verze FW umožňuje zvolit jeden ze 3 režimů. Režim se ukládá do paměti EEPROM (zůstane navolen i po vypnutí napájení).

Výběr režimů

Pokud se drží tlačítko TL1 (+) při zapnutí napájení -> vstoupí se do menu a zároveň se vystoupí z menu. Pokud se stiskne tlačítko TL2 (-) -> volí se program co bude zařízení dělat.
Programy v MENU:
0 = TL1(+) zap, TL2(-) vyp. LED při menu 1x krátce blikne.
1 = TL1(+) zap s rampou 5 vteřin, TL2(-) vyp s rampou 5 vteřin. LED při menu 2x krátce blikne
2 = TL1(+) zvyšuje hodnotu 0 až 255, TL2(-) snižuje hodnotu 255 až 0, LED při menu 3x krátce blikne.
3 = TL1(+) zvyšuje a snižuje hodnotu, TL2(-) zapne na max nebo vypne na min, LED při menu 4x krátce blikne.
4 = Efekt maják. Samo zvyšuje hodnotu 2 sec na max a pak snižuje hodnotu 2 sec na min (opakuje se), LED při menu 5x krátce blikne.
5 = Morseova abeceda (opakující se SOS) -> Signál se sestává ze 3 teček, 3 čárek a 3 teček, vysílaných bezprostředně za sebou, lze ho interpretovat i jako znaky S, O a S. Jedním z častých vysvětlení je, že signál vznikl jako zkratka anglických vět „Save Our Souls“ (česky: spaste naše duše) nebo „Save Our Ship“ (Zachraňte naši loď), to však není pravda. Svůj původ má ve snadném signalizování v Morseově abecedě a není zkratkou žádného slovního spojení. LED při menu 6x krátce blikne.

DONATE

  • deska spojů a gerber (Eagle)
  • zdrojový program pro procesor (Attiny85)
  • soubor csv pro osazovací stroj NEODEN YY1

Aktuální FW

  • FW 1.0 Attiny 85 (výchozí verze)
  • FW 1.0 Attiny 85 (s eeprom) - donate
  • FW 1.1 Attiny 85 (s eeprom a 6 programy) - donate

Princip PWM

Schéma zapojení

 

Deska spojů