Přihlášením na webovou stránku www.pihrt.com souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů (souhlasíte s tím, že tato webová stránka uchovává vaše informace.)

ATtiny 85 LEDuino

Pro kroužek programování jsem vytvořil destičku s procesorem ATtiny 85, která se připojí přímo k počítači  (Windows 7, 8, 10) do USB portu (USB 1.0 verze - funguje i v USB 2.0) a pomocí Arduino IDE se vytváří svůj vlastní program (efekty 6 LED diod). Zařízení je velice jednoduché: na 3 výstupech (PB0-PB2) je přes 3 rezistory 100 Ohm připojeno 6 LED diod (v tzv. Charlieplexing režimu). Procesor je připojen k USB přímo přes omezovací rezistory 68 Ohm a zenerovy diody 3,6V (omezují napětí z procesoru pro USB port). Deska je osazena tlačítkem "reset". Zařízení využívá ovladač https://learn.adafruit.com/introducing-trinket/downloads pro ATtiny 85. Po naprogramování můžeme na napájení desky použít místo USB počítače například nabíječku 5V k mobilu s konektorem mikro USB...

Číst dál...

Arduino UNO - běžící světlo

V GME jsem zakoupil vývojový modul Arduino UNO, který je osazen procesorem ATMEGA 328P.  Arduino Uno je vývojová deska s mikroprocesorem ATMega328 určená, jak pro úplné začátečníky tak pro pokročilé. Tato deska je nástupce Arduina Duemilanove pro rok 2011. Lze se s ní naučit práci s mikroprocesory za použití speciálního jednoduchého jazyku Wiring.

arduino

Číst dál...

Arduino - měřič vlhkosti půdy

Již několikátým rokem se snažím vyrobit spolehlivý zálevač rostlin (pokojové, nebo skleník). Viz verze 1 a verze 2... Obě zařízení bohužel skončila v křemíkovém nebi :-) z důvodu nespolehlivosti snímače vlhkosti půdy. Dnes již vím zcela jistě, že nelze použít DC proud pro měření čehokoliv co se týká vody, nebo vlhkosti (elektrolýza, koroze...) Při čištění mého webu jsem narazil na diskusi a řekl si proč to nezkusit navrhnout.

Číst dál...

 logo  logo logo logo logo logo