Arduino NANO - LED shield

Pro účel výuky programování "kdo si hraje nezlobí" lze použít tento shield za pár korun (Arduino NANO 60,- aukro, nebo Chiňan + shield za nula-nula prdlačky). Pomocí shieldu lze snímat 2 tlačítka a spínat 10 LED diod, případně využívat komunikaci s PC. Na rozšiřující konektor můžeme připojit další periferie - například LCD displej s převodníkem, joystick... (viz předchozí články na tomto webu).

Číst dál...

Arduino UNO - deska pro 3 motory

Deska pro motory je určena pro Arduino UNO desku, kam se připojí jako shield a můžeme si hrát. Lze ji samozřejmě použít i kdekoliv jinde ve svém zapojení. Deska obsahuje 3 LED diody, 2 tlačítka, 4x konektor z analogových pinů procesoru (pro periferie), 3x H-můstek pro 3 stejnosměrné motory (lze řídit směr otáčení a rychlost točení)... V mém případě desku použijeme pro model jeřábu (merkur) a různé programy (simulace pračky atd...)

Číst dál...

Elektronická hra duel

Byl jsem požádán o sestrojení hry pro výukový model světa fyziky SOUE Plzeň.
Postup hraní hry je následující: výchozí stav - hra je zastavena – bliká LED kříž jako poutač, zahájení hry - stiskněte tlačítko START. Po dobu jedné minuty se každý z hráčů snaží stisknout svá rozsvěcující se červená tlačítka (1-9). Každé správné stisknutí tlačítka je signalizováno pípnutím a přičtením bodu na počítadle hráče. Po uplynutí jedné minuty se hra zastaví (bliká LED kříž). Vyhrává hráč s největším počtem bodů dosažených v čase 1 minuta.

Rozsah měření hry je: čas 0-60 sec, hráč 1,2 0-999 bodů, náhodné rozsvěcení tlačítek hráčů. Nová hra = stiskněte tlačítko start pro vynulování počítadel a zahájení hry. Vyhrává osoba s největším počtem bodů dosažených v čase 1minuta.

Zastavení hry = stiskněte tlačítko reset pro okamžité ukončení hry.

svetfyziky_uvod_pidi

Číst dál...

 logo  logo logo logo logo logo