Pro použití ve svých projektech (například: OSPy systém a Wi-Fi/LAN snímače) jsem si na zkoušku zakoupil spínač "Sonoff TH16". Spínač se připojuje k domácí Wi-Fi síti a umožňuje měřit teplotu, nebo vlhkost (nebo další veličiny). Napájení zajišťuje interní spínaný zdroj z 230V. Výstup obvodu spíná relé. Ovládání spínačů "Sonof" se provádí přes aplikaci "eWeLink", celé spojení se odehrává přes cloud (China). v mém případě nebudu využívat ani cloud a ani aplikaci. Mám zálusk pouze na levný HW + můj FW, který do ESP čipu nacpu. Tato varianta Sonoff TH16 splňuje CE certifikaci - ne opravdu se nejedná o CE tedy "China Export". Tento nový trik číny s CE si lze snadno zaměnit za CE (označení CE dokládá, že výrobek byl posouzen před uvedením na trh Evropského hospodářského prostoru). Z boku je osazen konektor Jack 2,5mm - 4 piny.
Parametry
- Vstupní napětí: 100-240 V
- Výstupní napětí: 100-240 V
- Způsob připojení: Wi-Fi 2.4 GHz b/g/n
- Maximální proud: TH10: 10 A, TH16: 15 A
Na fotografiích níže je vidět rozebraný spínač (z mého pohledu pěkně provedený: pájení, použité díly...) Spínač jsem zakoupil za 11 dolarů (včetně poštovného) na https://www.aliexpress.com/. U nás v ČR se dá modul také zakoupit například na Alze, ale za příplatek (za cenu 399,- u nás jsou dva z číny + nějaké to pivko - tedy stejného zboží jako je na Ali.) Do krabičky se lze dostat pomocí plochého šroubováku. Horní díl je zacvaknutý za 4 výstupky (na foto označeno šipkou).
Pohled na spínač uvnitř
Zapojení v elektrické síti. Dle mého názoru je lepší tento modul používat spíše jako řídící relé a tím následně spínat stykač, který ovládá ty spousty ampér. nebo pro menší výkony do 1 kW.
Na fotografiích je vidět osazený hřebínek pro programování (ten jsem si již do desky osadil).