Vítejte na mém blogu...

Pokud Vás můj web zaujal nebo Vám dobře slouží, můžete jej podpořit částkou 130,- na rozvoj konstrukcí, provoz webu a získat plný přístup k článkům.

Částka (Amount)

Pokud jste mně finančně podpořili, vyčkejte, prosím, na změnu vašich přístupových práv (maximálně do druhého dne - změnu nedělá robot, ale já :-) - vždy Vám v e-mailu poděkuji a potvrdím přístup.

Konstrukce není povoleno bez mého souhlasu přejímat na jiné stránky nebo komerční využití. Je povoleno se pouze odkazovat na tento web a danou konstrukci. Pro více informací mne stačí kontaktovat. Zároveň nepřebírám jakoukoliv odpovědnost za chování zařízení a případné škody způsobené použitím těchto zařízení, ať by byly jakéhokoli rozsahu. Zařízení jsou určena pouze k užití pro vlastní potřebu. V konstrukcích je použit většinou program (program procesoru), na který se vztahují autorská práva. Jakýkoli prodej není bez mého souhlasu možný. Web používá cookies, pokud s tím nesouhlasíte opusťte prosím můj web.

Pro prohlížení (nebo stahování) příloh článků se musíte přihlásit, nebo se nejprve zaregistrovat. Zpracování osobních údajů GDPR. Seznam dárců.

 

Problém s MIDI ve Windows 7

midi

Při použití systému Windows 7 ve spolupráci s MIDI souborem zřejmě polezou ze zvukové karty nesmysly. Vývojáři firmy Microsoft poněkud pozapomněli na MIDI syntézu v tom smyslu, že "sedmičky" neumí ignorovat některé základní kontrolery, když jim nerozumějí. Je to zvláštní, protože tím pádem i úplně hloupý mobil umí v tomto ohledu více než tento systém. Hlavně základní záležitosti jako jsou kontrolery MSB a LSB, kdy kontroler MSB 0 říká nástroji "hraj melodickou linku z banku podle dalších příkazů". Přesněji. Controll MSB má pouze dvě hodnoty, je vlastně "binární", nebo ještě polopatěji hodnoty jsou pouze "zapnuto" a "vypnuto". Controll MSB na hodnotě 0 je pro všechny hudební nástroje krom bicí sady.

Controll MSB na hodnotě 127 říká "jde o bicí sadu". V defaultních GM je standardem, že všechno, co je na kanále 10 jsou bicí. Pro XG (GS) rozšíření platí, že bicí můžete mít i v jiné stopě. Za pomoci kontroleru MSB na hodnotě 127. Stalo se téměř standartem, že bicí sada se i v "bicí stopě" na kanálu 10 potvrzuje tímto kontrolerem. Nic se tím nezkazí, vlastně to jen potvrdí nástroji "ano, fakt hraj bicí". KAŽDÝ nástroj, když potká kontroler, kterému nerozumí, hraje defaultní GM. Kromě Win 7. Takže při přehrávání nejsou slyšet bicí vůbec...

 

Řešením je nainstalovat jiný zvukový ovladač pro MIDI než ten který je jako výchozí ve Win 7. http://www.mudlord.info/bassmididrv/

 

1) stáhneme ovladač BASSMIDI Driver a nainstalujeme ho do Win 7

2) stáhneme zvukovou banku SoundFont for BASSMIDI Driver

 

BASSMIDI_Driver_Configuration_Utility_Advanced_Settings

 

BASSMIDI_Driver_Configuration_Utility_SoundFonts_Settings

 

BASSMIDI_Driver_NoteWorthy_Composer_MIDI_Device_Configuration

 

BASSMIDI_Driver_Windows_Legacy_Audio_Drivers_Properties

 

BASSMIDI_Driver_Windows_Sounds_and_Audio_Devices_Properties

 

Po těchto pár krocích si můžeme i ve Win 7 vychutnávat možnosti MIDI souborů :D

 

Více informací zde: http://www.mudlord.info/bassmididrv/

 

Nemáte oprávnění pro vkládání komentářů.

 logo  logo logo logo logo