Fantomové napájení mikrofonu Neumann

Pro jednoho kolegu zvukaře jsem sestrojil napáječ pro historický mikrofon Neumann. Zapojení je velice jednoduché: Na straně mix pultu je na vodiče 2 a 3 XLR konektoru vpouštěno 48V stejnosměrných. Přes rezistory R1 a R2 je napětí přivedeno na zenerovo diodu (12V/0,5W) kde dojde ke snížení napětí na 12V. Následně je 12V přivedeno přes rezistory R3 a R4 na konektor mikrofonu Neumann (7 pin RFT NS-104). Kondenzátory C1 a C2 propouštějí střídavou složku signálu přímo na výstup (z mikrofonu rovnou na vstup mix pultu). Kondenzátor C3 je filtrační pro napájení mikrofonu.

Schéma zapojení

schema

Deska spojů

deska

DSC 0066

DSC 0067

Konektor Neumann NS104

ns104

Podvozek 2WD a jeho sestavení

Po zakoupení 11ks "Inteligentních Robotických Podvozků 2WD Včetně Elektroniky" z arduino shopu (sada stojí okolo 1840,-) jsem začal celý natěšený skládat co "Chiňan" připravil. Tento článek je stavební plán původní konstrukce, ale bohužel nic není jak se zdá (ale to již níže v článku)...

Číst dál...

Moje WiFi ESP8266 Arduino UNO - KOTELNA

Pro signalizaci a monitoring teplot v domácí kotelně (vytápění dřevem, krbová vložka, akumulační nádrže) vzniklo toto zařízení, kterému jsem dal výstižný název "kotelna". O zpracování teplot ze 7 čidel DS18B20 a čidla PT100 se stará procesor Atmega 328 (stejný jako v Arduino UNO), který je připojen přes sběrnici I2C k druhému "master" procesoru ESP8266. ESP si periodicky načítá teploty a zobrazuje je na: OLED displeji, webové stránce, zasílá přes službu push upozornění o změně pod (nad) limit teplot.

Číst dál...

Elektronické pískle s tranzistory na 9V

Konstrukce třítranzistorového "pískle" je další konstrukcí pro začínající elektroniky. Princip je podobný jako astabilní klopný obvod (AKO) s LED, pouze s tím rozdílem, že AKO pracuje na vyšším kmitočtu a místo LED diod je přidán třetí tranzistor jako zesilovač pro elektromagnetický bzučák.

Číst dál...

 logo  logo logo logo logo logo